Nawigacja

Facebook

Losowa Fotka

Aktualnie online

· Goci online: 1

· Uytkownikw online: 0

· cznie uytkownikw: 16
· Najnowszy uytkownik: maro

PADI Freediver Touch

PADI Freediver Touch to interaktywna aplikacja na urządzenia mobilne przeznaczona do indywidualnej nauki kursantów. Znajdują się w niej najważniejsze informacje z zakresu zasad bezpieczeństwa, technik freedivingowych, fizjologii nurkowania na zatrzymanym oddechu, fizyki nurkowej, sprzętu używanego we freedivingu, technik oddechowych, ćwiczeń rozciągających i wiele innych. Freediver Touch zawiera szereg filmików w poglądowy sposób obrazujących przekazywaną wiedzę. Znajdują się w nim testy kontrolne i sprawdziany wiedzy. Przy jego pomocy można również rozwiązywać egzaminy końcowe na poszczególne stopnie.

Założeniem kursów freedivingu w ramach PADI jest, że przed zajęciami z teorii kursant sam zapoznaje się z zawartością odpowiednich części Freediver TOUCH. Na spotkania z instruktorem przychodzi przygotowany i dzięki temu więcej czasu można poświęcić na wyjaśnianie tych kwestii, które tego wymagają, stanowią problem, bo nie zostały przez kursanta właściwie zrozumiane oraz na rozszerzanie materiału poza obowiązkowe minimum. Samodzielna nauka powoduje, że przyswajanie wiedzy jest zdecydowanie skuteczniejsze niż nauka w oparciu o samo wysłuchanie wykładu. Zostało to naukowo dowiedzione i potwierdza się w wielu obszarach życia, dlatego PADI od dawna (wcześniej w ramach kursów nurkowania sprzętowego) stosuje ten sposób nauczania kursantów. Jak na razie PADI Freediver Touch dostępny jest tylko w angielskiej wersji językowej, dlatego w przypadku jeśli poziom znajomości tego języka u kursantów jest niewystarczający wówczas większa część wiedzy teoretycznej zdobywana będzie jednak w oparciu o wykłady instruktora. Polska wersja językowa PADI Freediver Touch ma pojawić się przyszłości, ale nieznana jest data, kiedy to nastąpi.

PADI Freediver Touch obejmuje materiał wszystkich trzech poziomów zaawansowania, jakie przewidziane są w programie PADI tj. na poziom początkujący (PADI Freediver), średniozaawansowany (PADI Advanced Freediver) i zaawansowany (PADI Master Freediver). Dzięki temu kupuje się go tylko raz w całym cyklu szkoleniowym, najczęściej przystępując do kursu na poziom pierwszy. Cena Freediver Touch nie jest wliczona w cenę kursu i wynosi 250 zł. W ramach tej opłaty kursant otrzymuje również jeden certyfikat o wartości 120 zł (najczęściej PADI Basic Freediver lub PADI Freediver zależnie od wyboru kursanta), co oznacza, że koszt samych materiałów de facto wynosi tylko 120 zł.

Osoby, które dobrze znają angielski powinny rozważyć zakup TOUCH'a, bo nauka z jego wykorzystaniem (zwłaszcza wówczas, gdy będą zapoznawać się z materiałem przed wykładami) jest skuteczniejsza, jednak nie jest to obowiązkowe.

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Moe czas doda swj?

Dodaj komentarz

Zaloguj si, aby mc doda komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani uytkownicy mog ocenia zawarto strony

Zaloguj si lub zarejestruj, eby mc zagosowa.

Brak ocen. Moe czas doda swoj?
Wygenerowano w sekund: 0.02
2,001,291 Unikalnych wizyt