Nawigacja

Facebook

Losowa Fotka

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 16
· Najnowszy użytkownik: maro

PADI Freediver Touch

PADI Freediver Touch to interaktywna aplikacja na urządzenia mobilne przeznaczona do indywidualnej nauki kursantów. Znajdują się w niej najważniejsze informacje z zakresu zasad bezpieczeństwa, technik freedivingowych, fizjologii nurkowania na zatrzymanym oddechu, fizyki nurkowej, sprzętu używanego we freedivingu, technik oddechowych, ćwiczeń rozciągających i wiele innych. Freediver Touch zawiera szereg filmików w poglądowy sposób obrazujących przekazywaną wiedzę. Znajdują się w nim testy kontrolne i sprawdziany wiedzy. Przy jego pomocy można również rozwiązywać egzaminy końcowe na poszczególne stopnie.

Założeniem kursów freedivingu w ramach PADI jest, że przed zajęciami z teorii kursant sam zapoznaje się z zawartością odpowiednich części Freediver TOUCH. Na spotkania z instruktorem przychodzi przygotowany i dzięki temu więcej czasu można poświęcić na wyjaśnianie tych kwestii, które tego wymagają, stanowią problem, bo nie zostały przez kursanta właściwie zrozumiane oraz na rozszerzanie materiału poza obowiązkowe minimum. Samodzielna nauka powoduje, że przyswajanie wiedzy jest zdecydowanie skuteczniejsze niż nauka w oparciu o samo wysłuchanie wykładu. Zostało to naukowo dowiedzione i potwierdza się w wielu obszarach życia, dlatego PADI od dawna (wcześniej w ramach kursów nurkowania sprzętowego) stosuje ten sposób nauczania kursantów. W chwili obecnej (rok 2016) PADI Freediver Touch dostępny jest tylko w angielskiej wersji językowej, dlatego w przypadku jeśli poziom znajomości tego języka u kursantów jest niewystarczający wówczas większa część wiedzy teoretycznej zdobywana będzie jednak w oparciu o wykłady instruktora. Polska wersja językowa PADI Freediver Touch ma pojawić się w przyszłym roku.

PADI Freediver Touch obejmuje materiał wszystkich trzech poziomów zaawansowania, jakie przewidziane są w programie PADI. Dzięki temu kupuje się go tylko raz w całym cyklu szkoleniowym, najczęściej przystępując do kursu na poziom pierwszy. Cena Freediver Touch nie jest wliczona w cenę kursu i wynosi równowartość około 50 EURO (obecnie 220 zł). W ramach tej opłaty kursant otrzymuje również jeden certyfikat (najczęściej PADI Basic Freediver lub PADI Freediver zależnie od wyboru kursanta). Koszt każdego kolejnego certyfikatu wynosi około 100 zł.

Osoby, które słabo znają angielski lub nie znają go w ogóle nie muszą kupować TOUCH'a, bo i tak niewiele lub nic by z niego nie skorzystały. W takim przypadku płacą one tylko za sam certyfikat (około 100zł) wtedy, kiedy go będą uzyskiwać. Nauka bez posługiwania się TOUCH'em, w szczególności bez zapoznania się z materiałem teoretycznym przed zajęciami z instruktorem jest mniej efektywne ale jak się angielskiego nie zna, to zakup TOUCH'a (w obecnej tj. angielskojęzycznej wersji) oczywiście jest pozbawiony sensu. Bardzo liczymy na to, że w roku 2017, zgodnie z zapowiedziami, PADI dostarczy wersję polskojęzyczną Freediver TOUCH.

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.00
1,180,262 Unikalnych wizyt