Nawigacja

Facebook

Losowa Fotka

Aktualnie online

· Goci online: 1

· Uytkownikw online: 0

· cznie uytkownikw: 16
· Najnowszy uytkownik: maro

PADI Freediver - szkolenie na wodach otwartych. Informacje ogólne

Po ukończeniu kursu basenowego PADI Basic Freediver jego naturalną kontynuacją jest szkolenie na wodach otwartych prowadzące do uzyskania pełnego pierwszego poziomu zaawansowania tj. PADI Freediver. Obejmuje ono:

• Nurkowanie na głębokość w kategorii Free Immersion (tj. przez podciąganie się rękami po linie)
• Nurkowanie na głębokość w stałym balaście (tj. w płetwach)
• Procedury bezpieczeństwa w nurkowaniu na głębokość

Nurkowania odbywają się na głębokościach do 16 metrów, a celem zaliczeniowym jest wykonanie nurkowania w stałym balaście na minimum 10 metrów.

Sprzęt jakim powinien dysponować kursant nieznacznie różni się od tego, jaki potrzebny mu był na kursie PADI Basic Freediver i obejmuje:
● płetwy kaloszowe. Najlepiej by były to długie płetwy freedivingowe, jednak na kursie podstawowym (i tylko na nim) tj. na kursie Basic Freediver i Freediver dopuszczalne jest używanie zwykłych płetw kaloszowych
● maska nurkowa (okularki pływackie są wykluczone)
● fajka nurkowa
● gruba (5-7mm) pianka
● skarpetki i rękawiczki neoprenowe
● elastyczny (gumowy) pas balastowy
● karimata do ćwiczeń oddechowych
UWAGA: jeśli kursant nie dysponuje odpowiednimi płetwami, to będzie mógł na czas trwania kursu pożyczyć długie płetwy od NITAS APNOE. W przypadku braku grubej pianki sugeruję wypożyczenie jej z jakiegoś centrum nurkowego, ponieważ NITAS APNOE nie dysponuje piankami dla kursantów.

Szkolenia na wodach otwarych odbywają się w jednym z dwóch wariantów:
- kurs weekendowy w Polsce
- kurs tygodniowy w Egipcie lub Chorwacji

Kurs weekendowy w Polsce odbywa się na jednym z zalanych kamieniołomów (Koparki w Jaworznie lub Piechcin). Kurs trwa dwa dni (sobota i niedziela) i obejmuje cztery sesje nurkowe. Kurs kosztuje 990 zł od osoby przy dwóch uczestnikach lub 890 zł przy trzech uczetnikach. Cena obejmuje wstęp na akwen, ale nie obejmuje kosztów zakwaterowania, dojazdu i certyfikacji.

Kurs w Egipcie lub Chorwacji trwa tydzień, z czego na miejscu jesteśmy sześć pełnych dni. Pięć spośród nich to dni nurkowe, a jeden dzień przeznaczony jest na odpoczynek. W sumie jest więc 10 sesji nurkowyych (po dwie każdego dnia nurkowego). Przez pierwsze dwa dni odbywa się sam kurs, a po dniu odpoczynku następują tyrzy dni nurkowań stażowych. W ich czasie pod okiem instruktora utrwalane są umiejętności nabyte w trakcie kursu, co pozwala uczestnikom poczuć się pewniej w wodzie. Ponadto, w przypadku osób, które z różnych powodów nie zdołają zrezlizować wymagań zaliczeniowych w czasie pierwszych dwóch dni pobytu, dni dodatkowe stwarzają szansę na dokończenie kursu i powrót do Polski z certyfikatem w ręku. Z kolei osoby, które z racji swoich wcześniejszych doświadczeń z freedivingiem i/lub bardzo dobrych predyspozycji zaliczą kurs podstawowy "w cuglach" mogą wykorzystać okres stażowy na zrealizowanie nurkowań głębokich z programu kursu Advanced. Kurs w Egipcie kosztuje 1650zł. Cena nie obejmuje kosztów przelotu, zakwaterowania i certyfikacji.

Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Moe czas doda swj?

Dodaj komentarz

Zaloguj si, aby mc doda komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani uytkownicy mog ocenia zawarto strony

Zaloguj si lub zarejestruj, eby mc zagosowa.

Brak ocen. Moe czas doda swoj?
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,993,639 Unikalnych wizyt