Kurs basenowy - I kwartał 2013
Dodane przez nitas dnia 01 stycznia 2013

Od 11 lutego rozpoczął się pierwszy w 2013 roku BASENOWY KURS FREEDIVINGU. Zajęcia teoretyczne odbywać się będą w poniedziałki, a basenowe w środy. Miejsc wolnych brak:(

Zainteresowane osoby będą mogły uczynić pierwszy krok w kierunku formalnego potwierdzenia swoich kwalifikacji nurkowych tj. zaliczenia basenowej części kursu Freediving SSI (i uzyskania "plastiku" Freediving SSI Basic). W przyszłości po zaliczeniu części na wodach otwartych będzie można uzyskać stopień (i "plastik") Freediving SSI Level 1 lub Level 2. Jest to opcja, na którą można się zdecydować, ale nie jest to obowiązkowe.

Więcej informacji o kursie basenowym


Tre rozszerzona

Kurs basenowy
obejmuje łącznie ponad 30 godzin zajęć, w tym 9 spotkań na basenie i 8 "na sucho".

Zajęcia na basenie odbywają się w środy na pływalni Inflancka w Warszawie. Składają się one z części prowadzonej na płycie basenu (ćwiczenia oddechowe w tym prawidłowy Breath-Up i Recovery Breathing oraz rozciągające) oraz w wodzie, w następującej kolejności:
● 19:45 wchodzimy na teren obiektu
● 20:00-20:30 ćwiczenia oddechowe i rozciągające na płycie basenu oraz omówienie zajęć w wodzie
● 20:30 - 22:00 zajęcia w wodzie.

Zajęcia w wodzie obejmują:
● asekuracja, w tym Buddy Procedures, Rescue Technics, LMC/BO Management
● statyka
● prawidłowe wyważenie
● dynamika w płetwach (styl nożycowy)
● dynamika w płetwach (delfin)
● dynamika bez płetw
● starty i nawroty
Nieodłącznym elementem zajęć w wodzie poświeconych dynamice (zarówno w płetwach jak i bez płetw) są nagrania wideo kursantów i analiza popełnianych błędów. Kursanci otrzymują linki do swoich nagrań oraz komentarz wskazujący na ich mocne strony oraz zwracający uwagę na elementy wymagające doskonalenia.

Zajęcia "na sucho" odbywają się w poniedziałki na ul. Wiśniowej 56 od godziny 18:30. Jedno spotkanie trwa ok. 2 godzin. Te zajęcia obejmują teorię:
● bezpieczeństwo
● asekuracja
● fizjologia
● teoria statyki
● teoria DNF
● teoria DYN
● trening, w tym tabele treningowe
● sprzęt
● oraz zajęcia relaksacyjne.

Cena kursu wynosi 1070zł. Miejsce na kursie można zarezerwować wpłacając zaliczkę (400 zł) na konto podane w zakładce KONTAKT. Reszta powinna być dopłacona przelewem przed pierwszym spotkaniem z teorii lub najpóźniej gotówką na tym spotkaniu.

Kurs rozpocznie się 11 lutego 2013 i będzie trwał do 10 kwietnia 2013.

Lista sprzętu potrzebnego na kurs

Uczestnicy są zobowiązani do przedstawienia aktualnego (nie starsze niż 12 miesięcy w momencie zakończenia kursu) zaświadczenia medycznego o braku przeciwwskazań do uprawiania nurkowania z zatrzymanym oddechem. Wzór zaświadczenia do ściągnięcia Akceptowane są również zwykłe zaświadczenia lekarskie uprawniające do nurkowań SCUBA (wymagane np. przez CMAS).

Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny 609 954 905 lub mailem