Nawigacja

Facebook

Losowa Fotka

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 16
· Najnowszy użytkownik: maro

Nowy kurs jeziorowy


Po zakończeniu bardzo udanego pierwszego kursu jeziorowego zdecydowałem się zorganizować drugą edycję w dniach 13-16 sierpnia 2009 (4 dni od czwartku do niedzieli). Podobnie jak poprzednio kurs odbędzie się na jeziorze Piłakno w bazie nurkowej Aquarius . Prowadzony będzie przez Tomka "Nitasa" Nitkę


Żeby dowiedzieć się więcej kliknij Tu

!!! 11:35 !!!

11:35 !!! Tyle, dokładnie tyle od dnia dzisiejszego (8 czerwca 2009 r.) wynosi rekord świata w statycznym wstrzymaniu oddechu!!!

Ten nieprawdopodobny, niesamowity, nie mieszczący się w głowie czas uzyskał Francuz Stephene Mifsud. Jego próba ataku na należący do Toma Sietasa rekord świata (10:12) była zapowiadana od miesięcy. Znając wynik Stephane’a sprzed dwóch lat (10:04) mogliśmy się spodziewać, że osiągnie on swój cel. Nie zdziwilibyśmy się gdyby udało mu się zrobić czas w okolicach 10:30, ale minuta dłużej???!!! To coś, czego z całkowitą pewnością nie spodziewał się absolutnie nikt!

Mifsud od lat uzyskiwał imponujące wyniki w statyce i dynamice. Jednak żaden z jego dotychczasowych rekordów nie został oficjalnie uznany. Wszystko zaczęło się w listopadzie 2003 roku. Wtedy to Mifsud po raz pierwszy osiągnął wynik powyżej aktualnego rekordu w statyce (należącego wówczas do Martina Stepanka rezultatu 8:06). Jego 8:24 pierwotnie uznane, po kilku miesiącach zostało anulowane przez odpowiedzialnego w owym czasie w AIDA za rekordy Dietera Baumana. Mifsud się wściekł i od tego czasu wszystkie swoje imponujące wyniki osiągał poza AIDA. Apogeum miało miejsce w 2007 roku, kiedy uzyskał 10:04, co przekraczało o dobrą minutę oficjalny, AIDA’owski rekord świata. Dziś wygląda na to, że po latach sporów Stephene Mifsud zakopał topór wojenny, zaprosił sędziów AIDA i wpisał się z tym niesamowitym wynikiem na oficjalną listę rekordzistów świata AIDA.

Gratulacje, gratulacje i jeszcze raz gratulacje!

Stephane, hats off to you!

Prawne Aspekty Freedivingu

Dzięki chęciom, inicjatywie, znajomościom i zdolnościom organizacyjnym Michała Górnego – szefa bazy nurkowej Aquarius udało się zaplanować wykład p. Jerzego Chomika na temat prawnych aspektów nurkowania na zatrzymanym oddechu (Michał – serdecznie dziękujemy!!!). Więcej na ten temat dowiesz się klikając Tutaj

Kurs nurkowania na zatrzymanym oddechu w Boże Ciało

W dniach 11-14 czerwca 2009 (4 dni w weekend z Bożym Ciałem) na jeziorze Piłakno w bazie nurkowej Aquarius odbędzie się kurs nurkowania na zatrzymanym oddechu prowadzony przez

Tomka "Nitasa" Nitkę
i Bartka "Deep" Janiszewskiego.

Żeby dowiedzieć się więcej kliknij Tu

6 Puchar Polski

Zwycięzcą w rozegranych wczoraj (18.04.2009) zawodach 6 Pucharu Polski został Piotrek Bauza, który pokonał do niedawna niezniszczalnego – niezatapialnego Cetiego. Na trzecim stopniu podium stanął Sergio Martinez Alvarez - mający niemieckie obywatelstwo uchodźca z Kuby. W konkurencji kobiet zwyciężyła nowa nadzieja polskiego freedivingu Agata Bogusz.

Relacja z zawodów znajduje się w zakładce Artykuły w dziale Relacje Tutaj


120 metrów w stałym balaście stało się ciałem!!!!

Na właśnie zakończonych, obejmujących w sumie 9 dni nurkowych zawodach Verticalblue 2009 odbywających się w Deans Blue Hole na Bahamach padł nieprawdopodobny rekord świata: 120 metrów w stałym balaście! Dokonał tego oczywiście nie kto inny, a najlepszy freediver ostatnich lat - Herbert Nitsch.

Owocem poprzednich dni zawodów było kilka innych rekordów świata: Sary Campbell 96 m w CWT kobiet, 88 m Willa Trubridge’a w CNF i samego Herberta 109 m w FIM i wcześniejszy rekord w CWT 114 m. Ponadto padała na nich niepoliczalna ilość rekordów narodowych.

Wszystkim rekordzistom serdecznie gratuluję!


Zdjęcie : Frederic Buyle
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,357,016 Unikalnych wizyt