Nawigacja

Facebook

Losowa Fotka

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 16
· Najnowszy użytkownik: maro

Kolejny kurs basenowy

W związku z wyczerpaniem się miejsc na kursie środowym i wciąż zgłaszającymi się nowymi chętnymi informuję, że w pierwszej połowie listopada (12.11.2009) rozpocznie się kolejny basenowy kurs freedivingu.

Zajęcia w wodzie będą odbywały się w czwartki w godzinach 19:45-22:00. Podobnie jak poprzednie kursy będzie on obejmował 8 spotkań na basenie i dwa wykłady z teorii. Pierwszy wykład odbędzie się w poniedziałek 9 listopada.

Miejsce zajęć basenowych jak poprzednio tj. basen przy ul. Inflanckiej w Warszawie.

Koszt udziału w kursie wynosi 650zł.

Ogólne informacje o kursie.

Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny 609 954 905 lub mailem UWAGA: osoby które zgłaszają się drogą elektroniczną proszę o podanie w mailu swojego numeru telefonu. Ułatwia to kontakt, który bywa niezbędny zgłasza wtedy, gdy kończą się miejsca na kursie i trzeba szybko podejmować decyzje.

Nowy basenowy kurs freedivingu

W październiku rozpocznie się nowy basenowy kurs freedivingu.

Zajęcia w wodzie będą odbywały się w środy w godzinach 19:45-22:00. Kurs będzie obejmował 8 spotkań na basenie i dwa wykłady z teorii. Pierwsze spotkanie na basenie planowane jest na 14 października, a pierwszy wykład w poniedziałek 12 października.

Zajęcia w wodzie będą odbywąły się na basenie przy ul. Inflanckiej w Warszawie.Koszt udziału w kursie wynosi 650zł.

Ogólne informacje o kursie.


Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny 609 954 905 lub mailem

Test pianki

Sezon się kończy, ale mimo to może warto pomyśleć o zakupie nowej pianki?
Za stosunkowo niewielkie pieniądze (750zł) w sieci Decathlon można kupić piankę open cell (!) Tribord'a . Więcej na ten temat w Artykułach, w dziale Sprzęt lub po kliknięciu tutaj.

"Manual of Freediving" Umberto Pelizzariego po polsku!

Już wkrótce, w pierwszym tygodniu września nakładem wydawnictwa “Wielki Błękit” ukaże się długo oczekiwane polskie wydanie najlepszego i najbardziej wszechstronnego podręcznika nurkowania na zatrzymanym oddechu „Manual of Freediving”.

Książka ukaże się w twardej oprawie. Przewidywana cena około 70 złotych. Poniżej krótka informacja na jej temat:

Od teorii do praktyki - pierwszy ilustrowany i kompletny przewodnik po freedivingu autorstwa Umberto Pelizzariego i Stefano Tovaglieriego

Podręcznik freedivingu” to najlepszy, bogato ilustrowany, aktualny przewodnik po świecie freedivingu, przeznaczony nie tylko dla początkujących nurków bezdechowych. Ten znakomity podręcznik będzie towarzyszyć czytelnikowi w odkrywaniu fascynującego podwodnego sportu. Książki tej nie powinno zabraknąć w biblioteczce żadnego nurka, który pragnie rozwijać swoją technikę oddychania, pływania i nurkowania, a także poszerzyć swoją wiedzę i lepiej poznać teorię. Dziesiątki ćwiczeń, ilustrowanych sekwencjami zrozumiałych i pomocnych rysunków, pozwalają zarówno uczniom jak i instruktorom podążać prostą ścieżką edukacyjną. Autorzy - dwaj doświadczeni sportowcy, którzy od lat zajmują się wyczynowym nurkowaniem oraz nauczaniem bezdechu, stworzyli wreszcie podręcznik, który skutecznie łączy teorię z praktyką.


Więcej na temat podręcznika i osoby jego głównego autora, Umberto Pelizzariego na stronie Wielki Błękit
Nowy kurs jeziorowy


Po zakończeniu bardzo udanego pierwszego kursu jeziorowego zdecydowałem się zorganizować drugą edycję w dniach 13-16 sierpnia 2009 (4 dni od czwartku do niedzieli). Podobnie jak poprzednio kurs odbędzie się na jeziorze Piłakno w bazie nurkowej Aquarius . Prowadzony będzie przez Tomka "Nitasa" Nitkę


Żeby dowiedzieć się więcej kliknij Tu

!!! 11:35 !!!

11:35 !!! Tyle, dokładnie tyle od dnia dzisiejszego (8 czerwca 2009 r.) wynosi rekord świata w statycznym wstrzymaniu oddechu!!!

Ten nieprawdopodobny, niesamowity, nie mieszczący się w głowie czas uzyskał Francuz Stephene Mifsud. Jego próba ataku na należący do Toma Sietasa rekord świata (10:12) była zapowiadana od miesięcy. Znając wynik Stephane’a sprzed dwóch lat (10:04) mogliśmy się spodziewać, że osiągnie on swój cel. Nie zdziwilibyśmy się gdyby udało mu się zrobić czas w okolicach 10:30, ale minuta dłużej???!!! To coś, czego z całkowitą pewnością nie spodziewał się absolutnie nikt!

Mifsud od lat uzyskiwał imponujące wyniki w statyce i dynamice. Jednak żaden z jego dotychczasowych rekordów nie został oficjalnie uznany. Wszystko zaczęło się w listopadzie 2003 roku. Wtedy to Mifsud po raz pierwszy osiągnął wynik powyżej aktualnego rekordu w statyce (należącego wówczas do Martina Stepanka rezultatu 8:06). Jego 8:24 pierwotnie uznane, po kilku miesiącach zostało anulowane przez odpowiedzialnego w owym czasie w AIDA za rekordy Dietera Baumana. Mifsud się wściekł i od tego czasu wszystkie swoje imponujące wyniki osiągał poza AIDA. Apogeum miało miejsce w 2007 roku, kiedy uzyskał 10:04, co przekraczało o dobrą minutę oficjalny, AIDA’owski rekord świata. Dziś wygląda na to, że po latach sporów Stephene Mifsud zakopał topór wojenny, zaprosił sędziów AIDA i wpisał się z tym niesamowitym wynikiem na oficjalną listę rekordzistów świata AIDA.

Gratulacje, gratulacje i jeszcze raz gratulacje!

Stephane, hats off to you!

Prawne Aspekty Freedivingu

Dzięki chęciom, inicjatywie, znajomościom i zdolnościom organizacyjnym Michała Górnego – szefa bazy nurkowej Aquarius udało się zaplanować wykład p. Jerzego Chomika na temat prawnych aspektów nurkowania na zatrzymanym oddechu (Michał – serdecznie dziękujemy!!!). Więcej na ten temat dowiesz się klikając Tutaj

Kurs nurkowania na zatrzymanym oddechu w Boże Ciało

W dniach 11-14 czerwca 2009 (4 dni w weekend z Bożym Ciałem) na jeziorze Piłakno w bazie nurkowej Aquarius odbędzie się kurs nurkowania na zatrzymanym oddechu prowadzony przez

Tomka "Nitasa" Nitkę
i Bartka "Deep" Janiszewskiego.

Żeby dowiedzieć się więcej kliknij Tu

6 Puchar Polski

Zwycięzcą w rozegranych wczoraj (18.04.2009) zawodach 6 Pucharu Polski został Piotrek Bauza, który pokonał do niedawna niezniszczalnego – niezatapialnego Cetiego. Na trzecim stopniu podium stanął Sergio Martinez Alvarez - mający niemieckie obywatelstwo uchodźca z Kuby. W konkurencji kobiet zwyciężyła nowa nadzieja polskiego freedivingu Agata Bogusz.

Relacja z zawodów znajduje się w zakładce Artykuły w dziale Relacje Tutaj


120 metrów w stałym balaście stało się ciałem!!!!

Na właśnie zakończonych, obejmujących w sumie 9 dni nurkowych zawodach Verticalblue 2009 odbywających się w Deans Blue Hole na Bahamach padł nieprawdopodobny rekord świata: 120 metrów w stałym balaście! Dokonał tego oczywiście nie kto inny, a najlepszy freediver ostatnich lat - Herbert Nitsch.

Owocem poprzednich dni zawodów było kilka innych rekordów świata: Sary Campbell 96 m w CWT kobiet, 88 m Willa Trubridge’a w CNF i samego Herberta 109 m w FIM i wcześniejszy rekord w CWT 114 m. Ponadto padała na nich niepoliczalna ilość rekordów narodowych.

Wszystkim rekordzistom serdecznie gratuluję!


Zdjęcie : Frederic Buyle
Wygenerowano w sekund: 0.01
1,481,954 Unikalnych wizyt