Nawigacja

Facebook

Losowa Fotka

Aktualnie online

· Gości online: 1

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 16
· Najnowszy użytkownik: maro

Kurs basenowy od 29.09.2014


Kurs basenowy rozpoczęty 27 września 2014 w toku, miejsc wolnych brak

WIĘCEJ INFORMACJI

Dwuweekendowy, basenowy kurs freedivingu z Cetim i Nitasem

Na początku czerwca w dwa weekendy odbędzie się unikalny kurs freedivingu. Będę prowadził go razem z Cetim (Robertem Cetlerem), wielokrotnym mistrzem Polski i rekordzistą w prawie wszystkich dyscyplinach freedivingu. Ceti jest najbardziej doświadczonym freediverem w Polsce, ekspertem zwłaszcza od statyki i pływania w monopłetwie, choć doskonale pływa również w płetwach podwójnych i bez płetw. Posiada ogromną wiedzę praktyczną i umiejętności przekazania jej kursantom. Warto skorzystać z tej unikalnej okazji, by nie tylko poznać podstawy freedivingu ale również skorzystać z wiedzy i doświadczenia Cetiego.

Jednocześnie ten kurs będzie ostatnim kursem basenowym przed wakacjami, a ściślej przed rozpoczęciem kolejnego roku akademickiego czyli przed październikiem 2014.

Kurs zostanie przeprowadzony w dwa weekendy:
● 31.05-01.06 i dwa tygodnie później tj.:
● 14.06-15.06
dzięki czemu będą mogły w nim wziąć udział również osoby spoza Warszawy. Dwutygodniowy odstęp pomiędzy pierwszym, a drugim zjazdem da możliwość przećwiczenia i utrwalenia tych elementów, z którymi kursanci zapoznają się w czasie pierwszego weekendu.

Kliknij po więcej szczegółów na temat kursu

BRAK WOLNYCH MIEJSC


Kurs basenowy - zima/wiosna 2014

Od 3 lutego 2014 rozpocznie się BASENOWY KURS FREEDIVINGU. Zajęcia teoretyczne odbywać się będą w poniedziałki, a basenowe w środy.

Zainteresowane osoby będą mogły uczynić pierwszy krok w kierunku formalnego potwierdzenia swoich kwalifikacji nurkowych tj. zaliczenia basenowej części kursu Freediving SSI. W przyszłości po zaliczeniu części na wodach otwartych będzie można uzyskać stopień (i "plastik") Freediving SSI Level 1 lub Level 2. Jest to opcja, na którą można się zdecydować, ale nie jest to obowiązkowe.

Więcej informacji o kursie basenowym zima/wiosna 2014

BRAK WOLNYCH MIEJSC

Kurs basenowy jesień 2013


Od 14 października 2013 rozpocznie się BASENOWY KURS FREEDIVINGU. Zajęcia teoretyczne odbywać się będą w poniedziałki, a basenowe w środy.

Zainteresowane osoby będą mogły uczynić pierwszy krok w kierunku formalnego potwierdzenia swoich kwalifikacji nurkowych tj. zaliczenia basenowej części kursu Freediving SSI. W przyszłości po zaliczeniu części na wodach otwartych będzie można uzyskać stopień (i "plastik") Freediving SSI Level 1 lub Level 2. Jest to opcja, na którą można się zdecydować, ale nie jest to obowiązkowe.

Więcej informacji o kursie basenowym

CNHS czyli Ceti & Nitas na Hańczy w Sierpniu

Groźny Ceti we własnej osobie. Zdjęcie: Marcin Pulkowski


CNHS czyli Ceti & Nitas na Hańczy w Sierpniu


W sierpniu 2013 roku Nitas wraz z Cetim (jeśli ktoś jest zupełnym nowicjuszem to wyjaśniam, że Ceti to Robert Cetler, legenda polskiego freedivingu, wielokrotny rekordzista i Mistrz Polski zarówno w dyscyplinach głębokich, jak i basenowych) będą bawić nad Hańczą.

W tym czasie będą wspólnie prowadzili kursy nurkowania w głąb jak i nurkowania stażowe (oczywiście też w głąb).Kursy nurkowania w głąb
Adresowane są do osób, które mają za sobą kurs basenowy lub przynajmniej doświadczenie we freedivingu basenowym (dopuszczalne jest również posiadanie pewnego doświadczenia w nurkowaniu na wodach otwartych:) i chcą poszerzyć swoje umiejętności o nurkowanie w głąb. Pełen kurs obejmuje 10 sesji nurkowych i sporą dawkę teorii oraz ćwiczeń oddechowych, a w tym:
● bezpieczeństwo w tym Rescue Skills, Buddy Procedures, LMC/BO Management
● nurkowania: w stałym balaście, Free Immersion, nurkowania rekreacyjne
● dla zainteresowanych, którzy będą dysponować odpowiednim poziomem kompetencji również nurkowania na windzie
● naukę wyrównywania ciśnienia techniką Frenzla
● Free falling
● nurkowania po wydechu (FRC diving)
● teorię (technika nurkowania, fizjologia, sprzęt, zagrożenia w tym BO/SWB, Lung Squeeze i inne)

Nurkowania stażowe
Przeznaczone są dla osób, które mają za sobą kurs nurkowania w głąb i są już kompetentnymi freediverami, którzy potrafią radzić sobie samodzielnie zarówno na basenie jak i w wodach otwartych ale chcą podnieść swoje umiejętności i/lub chcą w całkowicie bezpiecznych warunkach przeprowadzić nurkowania głębokie leżące na granicy ich możliwości. W ramach nurkowań stażowych przewidziane jest też doskonalenie techniki nurkowania. Zainteresowani, którzy będą dysponować odpowiednim poziomem kompetencji będą mogli odbyć również nurkowania na windzie.

Ponadto krótkie kursy jednodniowe:
Intro - dla osób zupełnie początkujących, które chciałyby spróbować swoich sił w nurkowaniu z zatrzymanym oddechem
Refresher - dla osób, które miały długą przerwę w uprawianiu freedivingu
Zimne wody – oswajanie z zimną wodą i innymi warunkami specyficznymi dla naszych jezior osób, które swoje dotychczasowe doświadczenia w nurkowaniu w głąb mają wyłącznie z Egiptu, Chorwacji lub innych ciepłych i przejrzystych wód
Przygotowanie do zawodów – dla tych, którzy chcieliby wystartować w zawodach głębokościowych (najbliższa okazja nadarzy się właśnie w sierpniu na Hańczy)

Więcej informacji


Herbert Nitsch story

Herbert Nitsch. Zdjęcie: Bartek Morawiec.


W najnowszym wydaniu nuras.info na stronach 82-91 słów kilka na temat wypadku Herberta Nitscha i potencjalnych przyczyn, które do niego mogły doprowadzić.

Warsztaty/kurs basenowy w TERMACH MALTAŃSKICH w Poznaniu

W drugi weekend po Świętach Wielkanocnych (13-14 kwietnia) w TERMACH MALTAŃSKICH w Poznaniu odbędą się warsztaty/kurs freedivingu basenowego z elementami nurkowań w głąb.

Więcej informacji

Kurs basenowy - I kwartał 2013


Od 11 lutego rozpoczął się pierwszy w 2013 roku BASENOWY KURS FREEDIVINGU. Zajęcia teoretyczne odbywać się będą w poniedziałki, a basenowe w środy. Miejsc wolnych brak:(

Zainteresowane osoby będą mogły uczynić pierwszy krok w kierunku formalnego potwierdzenia swoich kwalifikacji nurkowych tj. zaliczenia basenowej części kursu Freediving SSI (i uzyskania "plastiku" Freediving SSI Basic). W przyszłości po zaliczeniu części na wodach otwartych będzie można uzyskać stopień (i "plastik") Freediving SSI Level 1 lub Level 2. Jest to opcja, na którą można się zdecydować, ale nie jest to obowiązkowe.

Więcej informacji o kursie basenowym

Jesień 2012. Egipt.

W listopadzie 2012 odbędzie się kolejny wyjazd freedivingowy do Egiptu. Tym razem do Dahab.

UWAGA - nastąpiło przesunięcie wylotów o dwa dni, ze śród na piątki. Dzięki temu po powrocie będziemy mieli weekend na dojście do siebie, przed powrotem do ponurej rzeczywistości tj. roboty. W związku z tym daty wyjazdów ulegają korekcie i są podane poniżej:

W pierwszym tygodniu (16-23 listopada) będzie miał miejsce kurs nurkowania na wodach otwartych. Osoby, które mają za sobą kurs basenowy będą miały możliwość (o ile będą tym zainteresowane) uzyskania formalnego potwierdzenia swoich kwalifikacji nurkowych tj. uzyskania stopnia SSI Freediver poziom 1 lub 2.

W drugim tygodniu (23-30 listopada) odbędą się tzw. nurkowania stażowe.

UWAGA nr 2 - spadły ceny wycieczki Alfastar!!!!!Chętni powinni się pośpieszyć, bo nie wiadomo jak długo się te ceny utrzymają.

Więcej informacji o listopadowym wyjeździe do Dahab

Jesień 2012. Basen.

UWAGA: kurs rusza o tydzień później niż było pierwotnie planowane (nie 8 ale 15 października) i ... zwolniło się jedno miejsce.

Od 15 października 2012 r. rozpocznie się pierwszy w nadchodzącym roku akademickim BASENOWY KURS FREEDIVINGU. Zajęcia teoretyczne odbywać się będą w poniedziałki, a basenowe w środy.

Kurs ten będzie nieznacznie różnił się od kursów, które prowadziłem do tej pory. Poprzednie kursy (zarówno basenowe, jak i na wodach otwartych) obejmowały naukę wszystkich niezbędnych freediverowi umiejętności, ale nie kończyły się oficjalną certyikacją.

W ramach nowego kursu basenowego osoby, które będą tym zainteresowane, będą mogły uczynić pierwszy krok w kierunku formalnego potwierdzenia swoich kwalifikacji nurkowych tj. zaliczenia basenowej części kursu Freediving SSI (i uzyskania "plastiku" Freediving SSI Basic). W przyszłości po zaliczeniu części na wodach otwartych będzie można uzyskac stopień (i "plastik") Freediving SSI Level 1 lub Level 2. Zaznaczam przy tym, że jest to opcja, na którą można się zdecydować, ale nie jest to obowiązkowe.

Nowa formuła kursów wiąże się z tym, że po 4 latach prowadzenia zajęć jako instruktor Apnea Academy zdecydowałem się na dodatkowy kurs instruktorski, tym razem w ramach SSI (Scuba Schools International - istniejąca od ponad 40 lat organizacja zajmująca się do niedawna tylko szkoleniami z zakresu nurkwań sprzętowych, która kilka lat tem zaczęła prowadzić profesjonalne kursy freedivingu). W czerwcu br. uzyskałem stopień instruktora freedivingu SSI i zdecydowałem się dostosować autorski program moich kursów do programu freedivingu SSI. To umożliwi mi wydawanie zainteresowanym osobom certyfikatów Freediving SSI.

Więcej informacji o kursie basenowym

Po powrocie z Marsa

Kurs w Marsa el Alam zakończony.

Czegoś takiego jeszcze nie przeżyłem – temperatura wody wynosiła niezmiennie 31 stopni! Sesje nurkowe potrafiły trwać dwie i pół godziny, a mimo to wystarczała cieniutka pianka Nabaiji i nikomu nie było ani trochę zimno. Bywały i takie dni, że niektórzy siedzieli w wodzie w samych gaciach!

W tak komfortowych warunkach nie ma się co dziwić, że uczestnikom poszło rewelacyjnie. Wszyscy zaliczyli ponad 30 metrów głębokości. Grupa zdolna, warunki świetne, ale do takiego powodzenia z pewnością przyczyniła się odpowiednio wprowadzona technika Frenzla (którą wszyscy bez wyjątku opanowali). Mogło być jeszcze lepiej, bo gdy ostatniego dnia Piotrka na 38 metrach zatrzymało dno, zostało już zbyt mało czasu, by przesuwać boję na głębszą wodę. Trochę szkoda, bo nie mam najmniejszej wątpliwości, że wymarzona przez Piotrka czterdziestka padłaby bez problemów.

Zresztą wszyscy radzili sobie świetnie. Na początku miałem tylko obawy co do Gośki, którą załatwiła klima włączona pierwszej nocy na maksimum. Mimo tego, że Gosia spała w polarze i z kapturem na głowie obudziła się z katarem. Nic dziwnego, że już w czasie pierwszego wejścia do wody pojawiły się problemy. Najpierw ucho zatrzymywało ją na kilkunastu metrach, ale w miarę upływu czasu głębokości malały, malały, malały … Kiedy osiągnięcie 3 metrów stało się problemem zdecydowaliśmy, że nie ma co dalej tego przeciągać. Półtora dnia przerwy w nurkowaniach przyniosło tylko niewielką poprawę i kiedy zaczynałem wpadać z tego powodu w coraz większą frustrację nagle … odetkało się i Gośka poszła na ponad trzy dychy w dół!

Całej grupie (w kolejności alfabetycznej: Łukasz, Małgosia, Mariusz i Piotrek)składam wielkie gratulacje. Byliście super!

Na koniec podziękowania dla bazy Dive Top z którą nurkowaliśmy. Profesjonalni, niezawodni, punktualni, a przede wszystkim niezwykle przyjaźni, uczynni, mili i pogodni ludzie. Współpraca z nimi była prawdziwą przyjemnością. Polecam Dive Top wszystkim freediverom i nurkom sprzętowym.

Wygenerowano w sekund: 0.02
1,463,777 Unikalnych wizyt