Nawigacja

Facebook

Losowa Fotka

Aktualnie online

· Gości online: 2

· Użytkowników online: 0

· Łącznie użytkowników: 16
· Najnowszy użytkownik: maro

Kurs basenowy od lutego 2015


Rozpoczynający się w lutym 2015 roku kurs basenowy obejmuje łącznie ponad 30 godzin zajęć, w tym 9 spotkań na basenie i 9/10 "na sucho".

Zajęcia na basenie odbywają się w środy na pływalni Inflancka w Warszawie. Składają się one z części prowadzonej na płycie basenu (ćwiczenia oddechowe w tym prawidłowy Breath-Up, Recovery Breathing i ćwiczenia rozciągające) oraz w wodzie, w następującej kolejności:
● 19:45 wchodzimy na teren obiektu
● 20:00-20:30 ćwiczenia oddechowe i rozciągające na płycie basenu oraz omówienie zajęć w wodzie
● 20:30 - 22:00 zajęcia w wodzie.

Zajęcia w wodzie obejmują:
● asekuracja, w tym Buddy Procedures, Rescue Technics, LMC/BO Management
● statyka
● prawidłowe wyważenie
● dynamika bez płetw
● dynamika w płetwach (styl nożycowy)
● dynamika w płetwach (delfin)
● starty i nawroty
Nieodłącznym elementem zajęć w wodzie poświęconych dynamice (zarówno w płetwach jak i bez płetw) są nagrania wideo kursantów i analiza popełnianych błędów. Kursanci otrzymują linki do swoich nagrań oraz komentarz wskazujący na ich mocne strony oraz zwracający uwagę na elementy wymagające doskonalenia.

Zajęcia "na sucho" odbywają się w poniedziałki na ul. Wiśniowej 56 od godziny 18:30. Jedno spotkanie trwa od 2 do 2 i pół godziny. Te zajęcia obejmują teorię:
● bezpieczeństwo
● asekuracja
● fizjologia
● teoria statyki
● teoria DNF
● teoria DYN
● trening, w tym tabele treningowe
● sprzęt
● oraz zajęcia relaksacyjne.

Zainteresowane osoby będą mogły uczynić pierwszy krok w kierunku formalnego potwierdzenia swoich kwalifikacji nurkowych tj. zaliczenia basenowej części kursu Freediving SSI. W przyszłości po zaliczeniu części na wodach otwartych będzie można uzyskać stopień (i "plastik") Freediving SSI Level 1 lub Level 2. Jest to opcja (łącząca się z pewnymi niewielkimi dodatkowymi kosztami wykraczającymi poza cenę samego kursu), na którą można się zdecydować, ale nie jest to obowiązkowe.

Naturalną kontynuację części basenowej stanowią kursy na wodach otwartych oraz nurkowania stażowe, które organizuję zwykle w Egipcie (najczęściej w Dahab) trzy razy w roku (na ogół w maju, w wakacje i w listopadzie). O dokładnych terminach i warunkach konkretnego kursu informuję drogą mailową osoby, które z powodzeniem zakończyły część basenową, a o nurkowaniach stażowych osoby, które zakończyły zarówno kurs basenowy, jak i kurs na wodach otwartych.

Cena kursu basenowego wynosi 1250zł. Miejsce na kursie można zarezerwować wpłacając zaliczkę (500 zł) na konto podane w zakładce KONTAKT. Reszta powinna być dopłacona przelewem przed pierwszym spotkaniem z teorii lub najpóźniej gotówką na tym spotkaniu.

Planowanana data rozpoczęcia kursu to koniec lutego 2015 r. Zakończenie w pierwszej połowie kwietnia 2015.

Lista sprzętu potrzebnego na kurs

UWAGA: uczestnicy muszą znajdować się w nienagannym stanie zdrowia, co może być poświadczone:
● podpisanym przez lekarza, aktualnym (nie starszym niż 12 miesięcy) zaświadczeniem o braku przeciwwskazań do uprawiania nurkowania z zatrzymanym oddechem. Wzór zaświadczenia do ściągnięcia
● podpisanym przez lekarza, aktualnym (nie starszym niż 12 miesięcy) zaświadczeniem medycznym uprawniającym do nurkowań SCUBA
● wypełnionym i podpisanym przez kursanta oświadczeniem medycznym, w którym kursant stwierdza brak jakichkolwiek dolegliwości wymienionych na liście w ww. oświadczeniu (wzór oświadczenia przesyłam mailem). Oświadczenie honorowane jest wyłącznie w przypadku osób poniżej 40 roku życia

Zainteresowanych proszę o kontakt telefoniczny 609 954 905 lub mailem


Komentarze

Brak dodanych komentarzy. Może czas dodać swój?

Dodaj komentarz

Zaloguj się, aby móc dodać komentarz.

Oceny

Tylko zarejestrowani użytkownicy mogą oceniać zawartość strony

Zaloguj się lub zarejestruj, żeby móc zagłosować.

Brak ocen. Może czas dodać swoją?
Wygenerowano w sekund: 0.00
1,251,579 Unikalnych wizyt